najlepsza wkładka do wózka
||

Najlepsza wkładka do wózka dziecięcego – jaką wybrać?

Sezon wiosenno-letni skłania nas do licznych spacerów i wypadów na świeże powietrze z najmłodszymi. Zanim jednak wyruszymy na kolejne rodzinne wyprawy, zastanówmy się nad dodatkiem, który może znacząco poprawić komfort zarówno naszego dziecka, jak i dla nasz – mowa o wkładce do wózka spacerowego (która jest również wkładką do wózka głębokiego i do fotelika samochodowego). Wkładka do wózka to dodatkowy element wyposażenia, który umieszcza się na siedzisku wózka. Po co jest wkładka do wózka? Jak wybrać wkładkę do wózka, aby najlepiej spełniała swoje funkcje? Oto praktyczny przewodnik, jak dokonać wyboru wkładki łączącego funkcjonalność z estetyką.

Dlaczego warto używać wkładki do wózka? Czy wkładka do wózka i wkładka do spacerówki to jest to samo?

Wkładka do wózka spacerowego to nie tylko modny dodatek, lecz praktyczne rozwiązanie, które wpływa na codzienne doświadczenia rodziny. W cieplejsze dni, kiedy słońce zachęca do spacerów, wkładka staje się niezbędna. Wiosną i latem rączki i nóżki dziecka odsłonięte, a poszycie siedziska wózka najczęściej jest sztuczne, szorstkie i nieprzyjemne. Delikatna i rozgrzana skóra dziecka przykleja się i ociera o powierzchnię szorstkiego siedziska. Rozwiązaniem tego kłopotu jest wkładka do wózka. Dobrze dobrana wkładka nie tylko gwarantuje wygodę dziecku, eliminując ewentualne niekomfortowe odczucia związane z tapicerką wózka, ale także ułatwia utrzymanie go w czystości. Wkładkę do spacerówki możemy również używać w gondoli wózka głębokiego oraz w foteliku samochodowym. Jest uniwersalna, a te nazwy używane są zamiennie.
Wkładki do wózka są więc praktycznym i funkcjonalnym dodatkiem.

1. Wkładka do wózka – oddychająca i delikatna dla skóry dziecka.

Wkładki dostępne na rynku wykonane są z różnych materiałów. W poszukiwaniu doskonałej wkładki zwróćmy uwagę na użyty materiał. Unikajmy syntetyków na rzecz naturalnych, oddychających tkanin, zapewniających miękkość i odpowiednią wentylację. Bawełniana wkładka i bambusowa wkładka do wózka to świetny wybór, łączący delikatność z właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Skóra dziecka może swobodnie oddychać, nawet w najgorętsze dni.
Niezwykle ważne przy wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze dziecka – na odsłoniętych latem rączkach i nóżkach – są właściwości tkaniny bambusowej 100% we wkładkach bambusowych do wózka Lela Blanc:
– są totalnie miękkie i przyjemne w dotyku
– przyjemnie chłodzą i zmniejszają uczucie przegrzania oraz pocenia maluszków
– ma właściwości termoregulacyjne higroskopijne, co oznacza że utrzymuje temperaturę niższą o 2 stopnie Celsjusza od otoczenia i pochłania wodę i pot o 60% lepiej niż bawełna
– Ponadto posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, dezodorujące.. i pomaga przy atopowym zapaleniu skóry. 

2. Wkładka do wózka – odpowiednio miękka i gruba zapewnia wygodę i komfort dziecku

Niebagatelne znaczenie ma również odpowiednia grubość wkładki. Wygodniejsza będzie wkładka wypełniona miękką, puszystą i antyalergiczną włókniną (tak jak kocyki), a nie gąbką (która dodatkowo z czasem żółknie, co przy jasnej tkaninie może nieestetycznie przebijać). Antyalergiczna włóknina jest również bardziej chłonna.
Zwróćmy również uwagę na miękkość tkaniny – największą zapewni bambusowa wkładka do wózka (dodatkowo jest ona również niezwykle chłonna).
W Lela Blanc wybierzesz wkładkę bawełnianą i bambusową wypełnioną antyalergiczną, puszystą włókniną.

3. Uniwersalność wkładki do wózka

Zachowujemy bezpieczeństwo maluszka, przekładając przez otwory pasy bezpieczeństwa. Większość wózków ma standardowe rozmieszczenie na pasy. Zwróć uwagę, czy wkładka do wózka jest uniwersalna – dobrze, aby miała rozmieszczenie otworów na pasy takie, aby pasowała do większości wózków. Eliminuje to konieczność sprawdzania zgodności z konkretnym modelem wózka czy kłopotu przy zmianie wózka. Uniwersalność to klucz do swobodnego i łatwego użytkowania, bez zbędnych zmartwień.
Wkładki do wózka Lela Blanc posiadają system uniwersalnych pięciopunktowych otworów na pasy. Pasują więc do większości spacerówek na rynku. Ich rozmieszczenie jest kompatybilne z systemem otworów na pasy większości wózków. System otworów na pasy we wkładkach Lela Blanc jest komputerowo haftowany – wpływa to na trwałość, estetykę wykonania i wysoką jakość wkładki. Troczki u góry wkładki pozwalają na przywiązanie wkładki do siedziska, aby nie opadała. Wkładka Lela Blanc jest uniwersalna 3w1, a więc wkładka pasuje nie tylko do spacerówki, ale także w gondoli wózka głębokiego i w foteliku samochodowym. Nie musisz już kupować specjalnie pokrowca do fotelika ani materacyka do gondoli. Wszystko tu masz w jednym produkcie.

4. Wkładka do wózka jako tarcza przed brudem

Ważnym aspektem wkładek do spacerówki ochrona przed zabrudzeniami i łatwość utrzymania czystości. Każdy rodzic, widząc plamy z napojów, okruszki jedzenia czy inne ślady po dziecięcych przygodach, doceni tę funkcję. Postawmy na wkładki, które można łatwo zdjąć i wyprać w pralce. Przy wyborze wkładki do wózka zwróć uwagę, aby wkładkę można było łatwo zdjąć, wypłukać czy wyprać w pralce – to zdecydowanie ułatwia utrzymanie wózka w czystości. Wkładka do wózka powinna być łatwa do utrzymania w czystości.
Wkładki do wózka Lela Blanc możesz prać w pralce.

5. Wkładka do wózka powinna być bezpieczna

Bezpieczeństwo nie może być pominięte. To priorytet. Wybieraj wkładki z bezpiecznych, naturalnych i atestowanych tkanin i wypełnienia, spełniające standardy bezpieczeństwa dla artykułów dziecięcych. Pozwala to na bezpieczne, komfortowe i spokojne wędrówki z maluchem.
Wkładki do wózka Lela Blanc przeszły restrykcyjne testy Instytutu Matki i Dziecka IMiD i otrzymały najwyższe oceny bezpieczeństwa.

6. Wkładka do spacerówki powinna być estetyczna

Wreszcie, estetyka :). Ciesz oko! Zadaj szyku na spacerze z maluszkiem! Wybierając wzór czy kolor wkładki, warto zadbać o to, by harmonizowała z ogólnym stylem wózka. Estetyczny dodatek nie tylko poprawia funkcjonalność, ale także dodaje charakteru spacerom z maluchem. Wybór wzoru czy koloru wkładki to indywidualna preferencja. Wolisz styl minimalistyczny czy może wzory dziecięce? W każdym przypadku wkładka lela Blanc jest gustowna i stylowa.

Wybór najlepszej wkładki do wózka dziecięcego to inwestycja w komfort, wygodę i bezpieczeństwo malucha, jak ułatwienie dla rodzica.

Postawmy na naturalne, miękkie i bezpieczne materiały, praktyczne rozmiary i estetyczne wzory, by uczynić wspólne spacery przyjemnością dla wszystkich. Uwzględniając materiał, wsparcie ergonomiczne, łatwość czyszczenia, kompatybilność i bezpieczeństwo, możemy stworzyć wygodne i komfortowe środowisko dla dziecka i ułatwić sobie rodzicielstwo, dodając jednocześnie odrobinę stylu.
Oprócz praktycznych i zdrowotnych aspektów – liczy się też ozdoba, urok i styl. Wkładka do wózka Lela Blanc to oczywiście oryginalny i interesujący wygląd. Do wkładki do wózka dołączona jest specjalna opaska, za pomocą której możesz przymocować poduszkę antywstrząsową typu motylek (dostępne są również zestawy wkładka i poduszka do wózka). Można dopasować również komplet w tym samym wzorze z kocykiem czy otulaczem bambusowym.

Życzymy przyjemnych spacerów z wkładką i poduszką do wózka Lela Blanc <3

Aktualizacja 2023

Podobne wpisy