Dlaczego wkładka do wózka jest taka przydatna i potrzebna?

Po co jest tak w zasadzie wkładka do wózka? Do czego służy? Czy rzeczywiście jest potrzebna, praktyczna i przydatna (i dlaczego warto ją kupić?)? Czy wkładka do wózka i wkładka do spacerówki to jest to samo? Jeśli zadajesz sobie te pytania, to tu znajdziesz odpowiedź. Oczywiście prawdą jest, że wkładka do wózka nadaje szyku wózkowi i całość wygląda pięknie i stylowo. Ale warto zaznaczyć, że nie jest to jedynie designerski gadżet. To jedynie wierzchołek góry lodowej korzyści, jakie daje wkładka do wózka od Lela Blanc 🙂

Jest kilka powodów, z jakich warto skusić się na wkładkę do wózka. Szczególnie do wyprawki wiosenno-letniej:

Przede wszystkim — komfort i wygoda dla dziecka:

Przede wszystkim jednak wkład do wózka daje Maluchowi komfort i wygodę. Tkanina na siedzisku wózków jest zazwyczaj dość szorstka i nieprzyjemna. W ciepłe dni oparty o takie siedzisko maluch przegrzewa się do tego stopnia, że ma całe mokre, zgrzane plecki.

Dodatkowo delikatna skóra nóżek i rączek dziecka jest odkryta i ma bezpośredni kontakt z siedziskiem. Wszyscy wiemy, jak radosny Maluch macha gołymi nóżkami, wierci się, trąc skórą o podłoże. Łatwo wtedy o odparzenia, podrażnienia i zaczerwienienia skórki. Taki spacer nie jest z pewnością dla niego przyjemnością.
Wkładka do wózka temu zaradzi.

Wkładka do wózka Chillout w użyciu
Wkładka do wózka Lela Blanc w użyciu

Dzięki miękkiemu materacykowi dziecko siedzi na wygodnym, miękkim i przyjemnym dla skóry podłożu – bawełnianym lub bambusowym
Tkanina bambusowa we wkładkach bambusowych do wózka jest totalnie i zaskakująca miękka i przyjemna w dotyku, co jest szczególnie ważne przy skłonne do podrażnień skóry dziecka. Przyjemnie chłodzi i zmniejsza uczucie przegrzania i pocenia maluszków. Tkanina bambusowa ma właściwości termoregulacyjne i higroskopijne, co oznacza, że utrzymuje temperaturę niższą o 2 stopnie Celsjusza od otoczenia i pochłania wodę i pot o 60% lepiej niż bawełna. Ponadto posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i dezodorujące.. Pomaga przy atopowym zapaleniu skóry. 

Do wkładki można przyczepić poduszką antywstrząsową, typu motylek „Koniczynka”. Montuje się ją za pomocą szerokiego troczka, odpinanego na rzep, który przytrzymuje poduszkę na miejscu.
Poduszkę można zamówić osobno. Warto jednak wspomnieć, że Lela Blanc proponuje zestaw: wkładka do wózka z poduszką antywstrząsową w tym samym wzorze (co jest wygodne i atrakcyjniejsze celowo). Dzięki temu maluch spaceruje komfortowo i wygodnie.

Dla swojego dziecka warto wybierać sprawdzone i bezpieczne produkty.

Jeśli chodzi o wkładkę do wózka, to wkładki do wózka Lela Blanc przeszły restrykcyjne testy Instytutu Matki i Dziecka IMiD i otrzymały najwyższe oceny bezpieczeństwa.

Wkładki do wózka Lela Blanc używa się wygodnie.

  • Posiadają system uniwersalnych pięciopunktowych otworów na pasy, dzięki czemu pasuje do większości spacerówek na rynku. Ich rozmieszczenie jest kompatybilne z systemem otworów na pasy, który stosuje większość producentów wózków. Przez otwory przekładamy pasy bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że zachowujemy bezpieczeństwo maluszka.
    System otworów na pasy jest komputerowo haftowany – co stanowi o trwałości, estetyce wykonania i wysokiej jakości wkładki.
    Wkładka posiada u góry stylowe, szerokie troczki, które pozwalają na przywiązanie wkładki do siedziska, aby nie opadała.
    Wkładka nie musi przylegać wszędzie idealnie. Jest miękka i dopasowuje się do kształtu podłoża.
  • Co warto podkreślić – jest to uniwersalny produkt 3w1, a więc wkładka pasuje nie tylko do spacerówki. Można jej jak najbardziej używać również w gondoli wózka głębokiego i w foteliku samochodowym. Nie trzeba już więc kupować specjalnie pokrowca do fotelika ani materacyka do gondoli. Wszystko tu mamy w jednym produkcie.

Bez zabrudzeń:

Wkładka do spacerówki chroni wózek przed zabrudzeniem i wciskającymi się we wszystkie zakamarki okruszkom.
Dzieci uwielbiają zajadać na spacerkach na przykład chrupki. Oczywiście okruszki wpadają do najgłębszych zakamarków, a wyciągnięty z buzi chrupek ląduje na tapicerce wózka. Pozbycie się okruszków i plam to nie lada wyczyn. Z wkładką do wózka sprawa jest załatwiona. Zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość i higienę w wózku. W razie potrzeby wkładkę można zdjąć i wytrzepać z okruszków lub po prostu wyprać w pralce.

Podsumowując: Oczywiście oprócz praktycznych i zdrowotnych aspektów – liczy się też ozdoba, urok i styl. Wkładka do wózka to oczywiście oryginalny i interesujący wygląd. Można dopasować komplet w tym samym wzorze z kocykiem czy otulaczem bambusowym.

Życzymy przyjemnych spacerów na świeżym powietrzu z wkładką i poduszką do wózka <3

Wkładka do wózka z lamami w praktycznym użyciu
Wkładka do wózka Lela Blanc w użyciu w spacerówce

Aktualizacja 2023

Podobne wpisy