czy poduszka antywstrząsowa motylek jest przydatna i bezpieczna
| |

Poduszka antywstrząsowa typu motylek – co to jest, jak jej używać i dlaczego jest przydatna?

Poduszka antywstrząsowa — tak, czy nie? Którą poduszkę antywstrząsową wybrać? Która poduszka antywstrząsowa jest najlepsza? Dzisiaj rozłożymy na czynniki pierwsze kwestie związane czy, od kiedy i jaką poduszkę wybrać, aby pomóc, a nie zaszkodzić maleństwu. Zwrócimy uwagę, że można ją przypiąć za pomocą specjalnej opaski zarówno do wkładki do wózka, jak i do śpiworka do wózka Lela Blanc.

Bezpieczeństwo

Zazwyczaj rodzice, poza rzadkimi wyjątkami, traktują wszystkie tematy związane ze swoim dzieckiem bardzo poważnie… Kosmetyki muszą być bezpieczne dla skóry i nie alergizować. Zabawki wykonane tylko z bezpiecznych materiałów. Certyfikowane, żadna chińszczyzna. A fotelik samochodowy powinien spełniać najsurowsze normy bezpieczeństwa…
No tak, a co z poduszką? Wygodnie przecież jest (wiemy to po sobie) położyć się do popołudniowej drzemki z czymś mięciutkim, puszystym i najlepiej dość wysokim pod głową, prawda?…
Tymczasem fachowcy są zgodni co do tego, że umieszczanie w dziecięcych łóżeczkach poduszek i innych, miękkich przedmiotów ma związek ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Ponieważ noworodek nie ma jeszcze w pełni kontroli nad swoim ciałem, poduszka może przysłonić jego drogi oddechowe utrudniając lub uniemożliwiając oddychanie. 
Może przyczynić się również do przegrzania dziecka, a u starszych smyków, może przyczynić się do wypadków związanych z wypadnięciem z łóżeczka. Dzieje się to w chwili, gdy puszysta, wysoka poduszka staje się stopniem dla dziecka, a sama leżanka nie jest opuszczona wystarczająco nisko w stosunku do wzrostu dziecka…

Kiedy stosuje poduszkę antywstrząsową?

– O ile nie zaleca się wkładania w pierwszych tygodniach poduszek do łóżeczek,
– o tyle poduszki antywstrząsowe proponowane są głównie na czas przewożenia maluchów w wózkach czy fotelikach samochodowych i mogą być stosowane od pierwszych dni życia. Antywstrząsowa poduszka typu motylek została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa dla niemowlaka podczas jazdy w wózku.

poduszka antywstrząsowa dla noworodka
Poduszka antywstrząsowa Koniczynka Lela Blanc

Niestety nawet bardzo ostrożnemu rodzicowi zdarzy się wjechać samochodem, czy wózkiem w czasie spaceru w dziurę, na kamień, czy inne nierówności. Wtedy to poduszki antywstrząsowe spełniają swoje funkcje i zadania. Zabezpieczają one główkę dziecka przed wstrząsami i mikrowstrząsami. Oczywiście nie należy zapominać o częstej kontroli wzrokowej nad śpiącym maluchem.
Rodzice używają tej poduszki także w innych sytuacjach np. podczas karmienia do podtrzymania główki czy utrzymania jej w jednej pozycji. Poduszka używana jest także w kołyskach, bujaczkach, czy nosidełkach.

Poduszka antywstrząsowa zyskała kilka określeń: motylek, wings, uszka. W Lela Blanc ta popularna poduszka posiada unikalną, zastrzeżoną nazwę, chronioną patentem: Koniczynka
Nazwy te odnoszą się do kształtu poduszki. Ma ona dwa “skrzydełka”, które są miękkie, a na środku jest płaska. Główka dziecka powinna znajdować się na płaskim wgłębieniu między skrzydełkami. Ich specjalne wyprofilowanie pozwala na ułożenie głowy dziecka w sposób bezpieczny i naturalny. 

poduszka antywstrząsowa w spacerówce
Poduszka antywstrząsowa typu motylek Lela Blanc

Jaką poduszkę wybrać?

Poduszka antywstrząsowa styka się bezpośrednio ze skórą dziecka. Dlatego powinna być ona wykonana z materiałów, które nie będą uczulać i powodować podrażnień. Ważne jest też, co jest na zewnątrz, ale i wewnątrz poduszki, czyli to, czym jest wypełniona.

W pierwszym przypadku dobrym pomysłem jest tkanina bawełniana. Skutecznie pochłania wilgoć, jest bezpieczna w kontakcie ze skórą i łatwo ją pielęgnować. Świetnym pomysłem jest też wybór poduszki bambusowej. Jest ona niezwykle miękka i przyjemna w dotyku dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień, skóry dziecka, pochłania wodę i pot. Poduszkę antywstrząsową bambusową Lela Blanc wykonujemy z najwyższej jakości tkaniny 100% bambusowej o właściwościach antybakteryjnych. Od spodu zastosowaliśmy oryginalny, miękki, miły i delikatny w dotyku, najwyższej jakości velvet. Sam bambus to hit ostatnich lat. Ma on właściwości:
— Antyalergiczne.
— Antybakteryjne.
— Antygrzybiczne.
— Dezodorujące — pochłaniając i neutralizując zapachy, daje uczucie świeżości i komfortu.
— termoregulacyjne — daje uczucie przyjemnego chłodu w upalne dni. Utrzymuje temperaturę o 2 stopnie niższą od temperatury otoczenia, przy niższych – przyjemnego ciepła.
— Higroskopijne — o 60% więcej niż bawełna absorbuje wodę.
— Pochłania promienie UV — doskonale sprawdza się podczas spacerów.

O ile na zewnątrz preferujemy naturalne materiały, o tyle nie sprawdzają się one jako wypełnienie. Powód jest prozaiczny – są wymarzonym siedliskiem dla bakterii, grzybów i alergenów. Jaką zatem poduszkę wybrać? Taką, która posiada antyalergiczne wypełnienie silikonowe. Lela Blanc, które jest pionierem w produkcji poduszek Koniczynek, od zawsze stosuje ten rodzaj wypełnienia. Antyalergiczne, certyfikowane wypełnienie pochodzi od sprawdzonego, polskiego producenta.

poduszka antywstrząsowa dla niemowlaka
Poduszka Koniczynka Lela Blanc chętnie używana jest również w domu

Wybierając poduszkę antywstrząsową dla niemowlaka, zwróć uwagę, czy nie ma na niej elementów, które mogłyby powodować dyskomfort u Twojego smyka. Czasem producenci, z dla nich tylko znanych powodów, doszywają do nich zbędne elementy w postaci zdobień, rzepów itp. niebezpiecznych dla dziecka.

Poduszka antywstrząsowa Lela Blanc jest bezpieczna. Od 10 lat rodzice i dzieci używają i doceniają nasze poduszki antywstrząsowe. Przeszła ona restrykcyjne badania przeprowadzone przez Instytut Matki i Dziecka i uzyskała najwyższe oceny bezpieczeństwa podczas testów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze poduszki antywstrząsowej?

Dla własnej wygody, ale i aby móc utrzymywać poduszkę w ciągłej czystości, upewnij się, czy aby na pewno możesz ją prać w pralce automatycznej. Lela Blanc spełnia te wymagania, stawiając na najwyższą jakość ich wykonania.

Poduszka antywstrząsowa z racji, że przylega bezpośrednio do ciała dziecka, powinna być też bezpieczną pod względem barwników użytych przy jej produkcji.
Środki barwiące do nadruku tkanin Lela Blanc posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa dla niemowląt.

Aktualizacja 2023

Similar Posts