jaka chustka na głowę dla dziecka
|

Bambusowa chustka z daszkiem, czapeczka czy opaska na gumkę… Co wybrać na lato na główkę dla dziecka? Podpowiadamy.

Lato to czas, kiedy ochrona główki dziecka przed słońcem jest niezbędna. Okrycie główki dziecka latem to obowiązkowy element garderoby. Nie powinno się bez niego wychodzić z domu. Jednym z najlepszych sposobów, aby chronić głowy i twarze są bambusowe nakrycia głowy.
Niesamowita miękkość, delikatność dla wrażliwej skóry, rewelacyjna chłonność wody i potu, pochłanianie promieni UV sprawiają, że letnia bambusowa chustka z daszkiem, szeroka opaski na głowę czy czapka i kapelusz to absolutny niezbędnik.
Niezwykle ważna jest ochrona przeciwsłoneczna główki dziecka – i nie powinniśmy się tutaj ograniczać jedynie do kosmetyków z wysokim filtrem. Maluszki nie do końca mają unormowaną termoregulację. Ich delikatne organizmy nie potrafią jeszcze regulować temperatury ciała tak jak dorośli – szybciej się wychładzają i szybciej się przegrzewają. W upalne dni bez ochrony może dojść do poparzenia delikatnej skóry, przegrzania i odwodnienia organizmu dziecka. Dlatego priorytetem jest uchronienie dziecka przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Na co zwracać uwagę? Czym się kierować przy wyborze letniego nakrycia głowy – chustka z daszkiem, kapelusz, opaska z gumką…?

— Oczywiście nakrycie głowy powinno być dostosowane do specyfiki pory roku. Latem powinno być ono lekkie, przewiewne, miękkie – nie podrażniać skóry dziecka. Ważne, by ochronić uszy i główkę dziecka przed podmuchami wiatru oraz przed promieniami słonecznymi.

A co wybrać na główkę dziecka na lato?

— Odpowiedź jest jedna. Najlepiej sprawdzają się „bambusiki” – cudowne, magiczne produkty na lato. W Lela Blanc można wybrać różne rodzaje bambusowych nakryć głowy – bambusowe chustki z daszkiem, kapelusze i szerokie opaski od Lela Blanc :). To świetny wybór dla dzieci, które preferują luz i swobodę ruchów. Są miękkie i delikatne, a jednocześnie zapewniają wygodę i ochronę przed słońcem. Są bardzo praktyczne.

bambusowe chustki z daszkiem, kapelusze i szerokie opaski Lela Blanc

Zalety bambusowych nakryć głowy. Chustka z daszkiem i szeroka opaska na gumkę zdaje egzamin w upalne dni

Niezwykłe właściwości tkaniny bambusowej z jej delikatnością, zwiewnością i przewiewnością…  Antyalergiczne, antybakteryjne i bezpieczne. Przyjemnie ochładzają w upalne dni – przecież tkanina bambusowa ma właściwości termoregulacyjne, utrzymując temperaturę o 2 stopnie Celsjusza niższą niż otoczenie – dzięki czemu zmniejsza się uczucie przegrzania i pocenia dzieci. Dziecko w takiej czapeczce czy chustce mniej się poci.
Dodatkowo tkanina bambusowa o 60% lepiej niż bawełna (a nie wspominając już o czapeczkach poliestrowych) pochłania wodę i pot. Lekka i przewiewna zapewnia odprowadzenie wilgoci. Dezodorujące właściwości tkaniny bambusowej zapewniają uczucie świeżości i komfortu.
Ważne, aby letnie nakrycie głowy miało pojedynczą warstwę tkaniny. I aby ta tkanina nie była gruba. Chustka z daszkiem lub opaska z pojedynczej tkaniny bambusowej od Lela Blanc nie przegrzewa główki dziecka i wspaniale zdaje egzamin w upalne dni.
Latem lepiej stawiać na jaśniejsze kolory, aby nie pochłaniały tak promieni słonecznych.

Rodzaje bambusowych nakryć głowy

Lela Blanc proponuje kilka rodzajów bambusowych nakryć głowy – każde z nich dostępne jest w wielu fantastycznych, stylowych wzorów.

  • Bambusowa chustka z daszkiem na gumkę lub wiązana – to fantastyczne połączenie zalet czapeczki i chustki. Daszek chroni czoło, oczy, twarz od promieni słonecznych i wiatru. Dobrze przylegają do główki dziecka. A delikatność, lekkość, przewiewność i lekkość chustki nie ciąży na główce dziecka i nie podrażnia jej. Do wyboru Lela Blanc proponuje chustki wiązane z tyłu lub chustki z gumką z tyłu… Zależnie od preferencji i potrzeb. Do wyboru kilka rozmiarów.
  • Bambusowa opaska z gumką – chroni główkę i uszka przez podmuchami wiatru i przed promieniami słonecznymi. Z tyłu ma szeroką gumkę, dzięki czemu dobrze przylega do główki i dobrze układa się na główce. Dostępne również w rozmiarze dla mam :). Do wyboru są również dostępne opaski pin-up.
  • Bambusowe kapelusze – chroni przed słońcem i wiatrem, wiązany na dodatkowe troczki pod brodą. Z tyłu z szeroką, stylową kokardą.

Letnie nakrycie głowy dziecka spełnia więc rolę ochronną, ale jest też ciekawym, kolorowym gadżetem na lato, który urozmaica garderobę :). Są miękkie, wygodne, świetnie chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zadbajmy o nasze dzieci i wybierzmy niesamowite bambusowe nakrycia głowy na lato!

Aktualizacja 2023

Podobne wpisy