jaka chustka na głowę dla dziecka
|

Co wybrać na lato na główkę dla dziecka? Podpowiadamy.

Okrycie główki dziecka latem to obowiązkowy element garderoby. Nie powinno się bez niego wychodzić z domu. Letnie chustka z daszkiem, szeroka opaski na głowę czy czapka i kapelusz to absolutny niezbędnik. Niezwykle ważna jest ochrona przeciwsłoneczna główki dziecka – i nie powinniśmy się tutaj ograniczać jedynie do kosmetyków z wysokim filtrem.
Maluszki nie do końca mają unormowaną termoregulację. Ich delikatne organizmy nie potrafią jeszcze regulować temperatury ciała tak jak dorośli – szybciej się wychładzają i szybciej się przegrzewają. W upalne dni bez ochrony może dojść do poparzenia delikatnej skóry, przegrzania i odwodnienia organizmu dziecka. Dlatego priorytetem jest uchronienie dziecka przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Na co zwracać uwagę? Czym się kierować przy wyborze letniego nakrycia głowy – chustek z daszkiem, kapeluszy, opasek?

— Oczywiście nakrycie głowy powinno być dostosowane do specyfiki pory roku. Latem powinno być ono lekkie, przewiewne, miękkie – nie podrażniać skóry dziecka. Ważne, by ochronić uszy i główkę dziecka przed podmuchami wiatru oraz przed promieniami słonecznymi.

A co wybrać na główkę dziecka na lato?

— Odpowiedź jest jedna. Najlepiej sprawdzają się „bambusiki” – cudowne, magiczne produkty na lato. W Lela Blanc można wybrać różne rodzaje bambusowych nakryć głowy – bambusowe chustki z daszkiem, kapelusze i szerokie opaski od Lela Blanc :).

bambusowe chustki z daszkiem, kapelusze i szerokie opaski Lela Blanc

Zalety bambusowych nakryć głowy: chustki z daszkiem i szerokiej opaski na gumkę

Niezwykłe właściwości tkaniny bambusowej z jej delikatnością, zwiewnością i przewiewnością… Antyalergiczne, antybakteryjne i bezpieczne. Przyjemnie ochładzają w upalne dni – przecież tkanina bambusowa ma właściwości termoregulacyjne, utrzymując temperaturę o 2 stopnie Celsjusza niższą niż otoczenie – dzięki czemu zmniejsza się uczucie przegrzania i pocenia dzieci. Dziecko w takiej czapeczce czy chustce mniej się poci.
Dodatkowo tkanina bambusowa o 60% lepiej niż bawełna (a nie wspominając już o czapeczkach poliestrowych) pochłania wodę i pot. Lekka i przewiewna zapewnia odprowadzenie wilgoci. Dezodorujące właściwości tkaniny bambusowej zapewniają uczucie świeżości i komfortu.
Ważne, aby letnie nakrycie głowy miało pojedynczą warstwę tkaniny. I aby ta tkanina nie była gruba. Chustka z daszkiem lub opaska z pojedynczej tkaniny bambusowej od Lela Blanc nie przegrzewa główki dziecka i wspaniale zdaje egzamin w upalne dni.
Latem lepiej stawiać na jaśniejsze kolory, aby nie pochłaniały tak promieni słonecznych.

Rodzaje bambusowych nakryć głowy

Lela Blanc proponuje kilka rodzajów bambusowych nakryć głowy – każde z nich dostępne jest w wielu fantastycznych, stylowych wzorów.

  • Bambusowa chustka z daszkiem na gumkę lub wiązana – to fantastyczne połączenie zalet czapeczki i chustki. Daszek chroni czoło, oczy, twarz od promieni słonecznych i wiatru. A delikatność, lekkość, przewiewność i lekkość chustki nie ciąży na główce dziecka i nie podrażnia jej. Do wyboru Lela Blanc proponuje chustki wiązane z tyłu lub chustki z gumką z tyłu… Zależnie od preferencji i potrzeb. Do wyboru kilka rozmiarów.
  • Bambusowa opaska z gumką – chroni główkę i uszka przez podmuchami wiatru i przed promieniami słonecznymi. Z tyłu ma szeroką gumkę, dzięki czemu dobrze układa się na główce. Dostępne również w rozmiarze dla mam :). Do wyboru są również dostępne opaski pin-up.
  • Bambusowe kapelusze – chroni przed słońcem i wiatrem, wiązany na dodatkowe troczki pod brodą. Z tyłu z szeroką, stylową kokardą.

Letnie nakrycie głowy dziecka spełnia więc rolę ochronną, ale jest też ciekawym, kolorowym gadżetem na lato, który urozmaica garderobę :).

Similar Posts