dlaczego trudno obejść się bez otulacza bambusowego
|

Otulacz bambusowy – dlaczego trudno się bez niego obejść?

Każdy – kto stał się szczęśliwym posiadaczem otulacza bambusowego – staje się od niego natychmiast uzależniony. Nic dziwnego. Ta bambusowa mgiełka ma ogrom zalet. I jeszcze więcej zastosowań.
Otulacz bambusowy jest jednym z najwspanialszych, magicznych produktów na lato. Szczególnie stał się bardzo popularnym produktem wśród rodziców dla niemowląt i noworodków. Ale nie tylko tylko. Dostępne są również otulacze dla przedszkolaków, starszych dzieci i dla dorosłych.
Niesamowite właściwości otulacza bambusowego sprawiają, że delikatnie otula, zabezpiecza, daje totalne poczucie miękkości i zwiewności, a przy tym przyjemnie chłodzi w upalne letnie dni i noce. Dlatego fantastycznie używać go w domu, na spacerach i podczas wakacyjnych wyjazdów.
Warto zwrócić uwagę, aby wybrać taki z najwyższej jakości tkaniny 100% bambusowej, taki jak otulacz bambusowy od Lela Blanc :). Ważne, aby tkanina bambusowa była 100%, bez żadnych domieszek. Wówczas mamy pewność, że otulacz zachowuje wszystkie swoje właściwości, jest delikatny dla skóry i nie podrażnia jej.
Otulacz bambusowy z poduszką – którą można osobno zamówić – tworzy zestaw wymarzonej wyprawki na lato.

Do wyboru jest wiele rozmiarów otulaczy bambusowych – od noworodkowego do dorosłego

Otulacze bambusowe kradną serca maluszków i dorosłych. W ofercie Lela Blanc możecie skusić się na otulacz bambusowy dla noworodka i niemowlaka, otulacz dla przedszkolaka 95×75 cm, 100×120 cm lub otulacz w dużym rozmiarze 150×200 cm dla dorosłych i starszych dzieci.

Otulacz bambusowy Lela Blanc w użyciu
Otulacz bambusowy Lela Blanc w użyciu przez noworodka

Must have na lato.

Wszyscy wiemy, jak skóra każdego człowieka rozgrzewa się w wysokich temperaturach. Jest ona wtedy szczególnie wrażliwa na dotyk i otarcia. Upały jeszcze bardziej dają się we znaki dzieciom.
Otulinka bambusowa – która ma właściwości termoregulacyjne i utrzymuje temperaturę o 2 stopnie Celsjusza niższą niż otoczenia – daje ulgę. Zmniejsza uczucie przegrzania i pocenia dziecka.
— Jego miękkość, zwiewność i delikatność również daje ukojenie wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry dziecka. Pomaga w atopowym zapaleniu skóry i jest chętnie przy takiej dolegliwości używany.
— Materiał bambusowy jest oddychający i ma właściwości higroskopijne, co oznacza się wchłania wodę i pot znacznie lepiej takie same produkty bawełniane (o około 60%). Na dodatek pochłania i neutralizuje zapachy, dając uczucie świeżości i komfortu.
— Kolejną niesamowitą właściwością bambusików jest pochłanianie promieni UV. Otulacz chroni więc przed promieniami słonecznymi (oczywiście pamiętajmy o stosownej ochronie kosmetyków z filtrem UV i nie osłanianiu całkowicie wózka, aby zapewnić dziecku cyrkulację i dostęp powietrza).
— Nie sposób zapomnieć również o właściwościach antyalergicznych, antybakteryjnych i antygrzybicznych.
Po latach używania otulaczy bambusowych przez całą rodzinę z ręką na sercu przyznajemy, że trudno obejść się bez nich latem. Są po prostu niezastąpione na lato.

Otulacz bambusowy jest idealny dla niemowląt i małych dzieci – już od narodzin

Otulinka bambusowa ma ogrom możliwości wykorzystania – jest absolutnie wielofunkcyjna i wszechstronna. Jest niezastąpiona na lato i dla dzieci, i dla dorosłych. Dlatego w ofercie Lela Blanc – dostępne są różne akcesoria bambusowe nie tylko dla niemowląt, ale również dla starszaków, przedszkolaków i dla dorosłych.
Świetnie sprawdzają się jako:

 • Szczelny ‘kokon’ czy lekki otulający rożek dający poczucie bezpieczeństwa noworodkom. Po urodzeniu dziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i ciepła, a kokon i rożek z bambusa mu to zapewnia. Pozwala dziecku wyciszyć się, odseparować od odgłosów otoczenia i zasnąć. Dzięki temu, że materiał bambusowy jest delikatny i miękki, nie podrażnia wrażliwej i tkliwej skóry noworodka.
 • Delikatny i przewiewny kocyk-narzutka na lato na drzemkę.
 • Najmilsza pościel do spania na upalne letnie noce lub najmilsze prześcieradełko.
 • Osłona od słońca – bambusowy otulacz pochłania promienie UV i chroni dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, jednocześnie zapewniając mu cień i chłód. Pamiętajmy, aby nie okrywać całkowicie wózka oraz używać innych klasycznych środków ochrony przeciwsłonecznej. Warto pamiętać również o kremach z filtrem UV, ubraniu chroniącym przed promieniowaniem UV. Niezbędna jest także kontrola czasu, kiedy eksponujemy skórę na słońcu. Warto stosować kilka metod ochrony przed słońcem jednocześnie. Zwłaszcza w godzinach, kiedy działanie promieni słonecznych jest najintensywniejsze.
 • Mięciutki ręczniczek bambusowy. Po kąpieli dziecka, można go zawinąć w bambusowy otulacz, który jest bardzo chłonny, miękki i delikatny dla skóry dziecka. łatwo się go pierze i suszy, co ułatwia codzienną pielęgnację.
 • Okrycie plażowe, pareo.
 • Ochrona przed ulewaniem.
 • Chusta dla karmiącej mamy.
 • I wiele innych – co tylko fantazja i potrzeba chwili podpowie :).
zastosowanie otulacza bambusowego Lela Blanc
Otulacz bambusowy Lela Blanc jako kokon dla noworodka

Otulacz bambusowy przeciw komarom i kleszczom

Lato to nie tylko piękna pogoda, słońce i urlop. To niestety również komary i kleszcze, przed którymi trzeba chronić dzieci i siebie.
W ofercie Lela Blanc jest absolutna wyjątkowość i innowacyjność!  Otulacz bambusowy o właściwościach antykomarowych i antykleszczowych – skutecznie odstarsza komary, kleszcze i inne niebezpieczne insekty. 

 • znakomicie chroni przed lądowaniem i ukąszeniami komarów – redukuje liczbę lądowań i ukąszeń komarów praktycznie do zera,
 • chroni przed kleszczami,
 • zabezpiecza przed pluskwami,
 • chroni przed chrząszczami dywanowymi.

Skuteczność i bezpieczeństwo używania tkaniny z właściwościami antykomarowymi potwierdzone są w niezależnych instytutach badawczych: 
 testowana dermatologicznie**,
— posiada certyfikat bezpieczeństwa Oeko-Tex Standard 100 w  w klasie I, czyli bezpieczne dla niemowląt** i małych dzieci do lat 3,
— posiada certyfikat wystawiony przez Szwajcarski Instytut Chorób Tropikalnych – Swiss Tropical Institute, Medicine & Diagnostiq,
— testowana w niezależnych ośrodkach w oparciu o oficjalnie uznane testy: test Światowej Organizacji Zdrowia WHO oraz w oparciu o wytyczne Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska,
— producent „wykończenia antykomarowego” posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wykończeń przeciwdrobnoustrojowych i jest specjalistą w dziedzinie antybakteryjnych preparatów do tekstyliów.

Aktualizacja 2023

Podobne wpisy