czy poduszka antywstrząsowa motylek jest przydatna i bezpieczna
| |

Poduszka antywstrząsowa typu motylek – co to jest, jak jej używać i dlaczego jest przydatna?

Poduszka antywstrząsowa — tak, czy nie? Którą poduszkę antywstrząsową wybrać? Która poduszka antywstrząsowa jest najlepsza? Dzisiaj rozłożymy na czynniki pierwsze kwestie związane czy, od kiedy i jaką poduszkę wybrać, aby pomóc, a nie zaszkodzić maleństwu.

Bezpieczeństwo

Zazwyczaj rodzice, poza rzadkimi wyjątkami, traktują wszystkie tematy związane ze swoim dzieckiem bardzo poważnie… Kosmetyki muszą być bezpieczne dla skóry i nie alergizować, zabawki wykonane tylko z bezpiecznych materiałów, certyfikowane, żadna chińszczyzna a fotelik samochodowy powinien spełniać najsurowsze normy bezpieczeństwa…
No tak, a co z poduszką? Wygodnie przecież jest (wiemy to po sobie) położyć się do popołudniowej drzemki z czymś mięciutkim, puszystym i najlepiej dość wysokim pod głową, prawda?…
Tymczasem fachowcy są zgodni co do tego, że umieszczanie w dziecięcych łóżeczkach poduszek i innych, miękkich przedmiotów ma związek ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Ponieważ noworodek nie ma jeszcze w pełni kontroli nad swoim ciałem, poduszka może przysłonić jego drogi oddechowe utrudniając lub uniemożliwiając oddychanie. 
Może przyczynić się również do przegrzania dziecka, a u starszych smyków, może przyczynić się do wypadków związanych z wypadnięciem z łóżeczka. Dzieje się to w chwili, gdy puszysta, wysoka poduszka staje się stopniem dla dziecka, a sama leżanka nie jest opuszczona wystarczająco nisko w stosunku do wzrostu dziecka…

Kiedy stosuje poduszkę antywstrząsową.

– O ile nie zaleca się wkładania w pierwszych tygodniach poduszek do łóżeczek,
– o tyle poduszki antywstrząsowe proponowane są głównie na czas przewożenia maluchów w wózkach czy fotelikach samochodowych i mogą być stosowane od pierwszych dni życia.

poduszka antywstrząsowa dla noworodka

Niestety nawet bardzo ostrożnemu rodzicowi zdarzy się wjechać samochodem, czy wózkiem w czasie spaceru w dziurę, czy inne nierówności. Wtedy to poduszki antywstrząsow spełniają funkcję, do której zostały stworzone. Zabezpieczają one główkę dziecka przed wstrząsami i mikrowstrząsami. Oczywiście nie należy zapominać o częstej kontroli wzrokowej nad śpiącym maluchem.
Rodzice używają tej poduszki także w innych sytuacjach np. podczas karmienia do podtrzymania główki czy utrzymania jej w jednej pozycji. Poduszka używana jest także w kołyskach, bujaczkach, czy nosidełkach.

Poduszka antywstrząsowa zyskała kilka określeń: motylek, wings, uszka. W Lela Blanc ta popularna poduszka posiada unikalną, zastrzeżoną nazwę, chronioną patentem: Koniczynka
Nazwy te odnoszą się do kształtu poduszki. Ma ona dwa „skrzydełka”, które są miękkie, a na środku jest płaska. Główka dziecka powinna znajdować się na płaskim wgłębieniu między skrzydełkami. Ich specjalne wyprofilowanie pozwala na ułożenie głowy dziecka w sposób bezpieczny i naturalny. 

poduszka antywstrząsowa w spacerówce

Jaką poduszkę wybrać?

Ponieważ poduszka antywstrząsowa styka się bezpośrednio ze skórą dziecka, powinna być ona wykonana z materiałów, które nie będą uczulać i powodować podrażnień. Ważne jest też, co jest na zewnątrz, ale i wewnątrz poduszki, czyli to, czym jest wypełniona.

W pierwszym przypadku dobrym pomysłem jest tkanina bawełniana. Skutecznie pochłania wilgoć, jest bezpieczna w kontakcie ze skórą i łatwo ją pielęgnować. Świetnym pomysłem jest też wybór poduszki bambusowej. Jest ona niezwykle miękka i przyjemna w dotyku dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień, skóry dziecka, pochłania wodę i pot. Poduszkę bambusową Lela Blanc wykonujemy z najwyższej jakości tkaniny 100% bambusowej o właściwościach antybakteryjnych. Od spodu zastosowaliśmy oryginalny, miękki, miły i delikatny w dotyku, najwyższej jakości velvet. Sam bambus to hit ostatnich lat. Ma on właściwości:
— antyalergiczne
— antybakteryjne
— antygrzybiczne
— dezodorujące (pochłaniając i neutralizując zapachy, daje uczucie świeżości i komfortu)
— termoregulacyjne — daje uczucie przyjemnego chłodu w upalne dni, utrzymuje temperaturę o 2 stopnie niższą od temperatury otoczenia, przy niższych – przyjemnego ciepła
— higroskopijne — o 60% więcej niż bawełna absorbuje wodę
— pochłania promienie UV — doskonale sprawdza się podczas spacerów.

O ile na zewnątrz preferujemy naturalne materiały, o tyle nie sprawdzają się one jako wypełnienie. Powód jest prozaiczny – są wymarzonym siedliskiem dla bakterii, grzybów i alergenów. Jaką zatem poduszkę wybrać? Taką, która posiada antyalergiczne wypełnienie silikonowe. Lela Blanc, które jest pionierem w produkcji poduszek Koniczynek, od zawsze stosuje ten rodzaj wypełnienia. Antyalergiczne, certyfikowane wypełnienie pochodzi od sprawdzonego, polskiego producenta.

poduszka antywstrząsowa dla niemowlaka

Wybierając poduszkę antywstrząsową dla niemowlaka, zwróć uwagę, czy nie ma na niej elementów, które mogłyby powodować dyskomfort u Twojego smyka. Czasem producenci, z dla nich tylko znanych powodów, doszywają do nich zbędne elementy w postaci zdobień, rzepów itp. niebezpiecznych dla dziecka.

Poduszka antywstrząsowa Lela Blanc jest bezpieczna. Od ponad 9 lat rodzice i dzieci używają i doceniają nasze poduszki antywstrząsowe. Przeszła ona restrykcyjne badania przeprowadzone przez Instytut Matki i Dziecka i uzyskała najwyższe oceny bezpieczeństwa podczas testów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze poduszki antywstrząsowej?
Dla własnej wygody, ale i aby móc utrzymywać poduszkę w ciągłej czystości, upewnij się, czy aby na pewno możesz ją prać w pralce automatycznej. Lela Blanc spełnia te wymagania, stawiając na najwyższą jakość ich wykonania.

Poduszka antywstrząsowa z racji, że przylega bezpośrednio do ciała dziecka powinna być też bezpieczną pod względem barwników użytych przy jej produkcji.
Środki barwiące do nadruku tkanin Lela Blanc posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa dla niemowląt.

Aktualizacja 2022

Similar Posts