kocyk dla niemowlaka - pomocnik rodziców
||

Kocyk dla niemowlaka – najlepszy i niezastąpiony asystent rodziców

O zaletach kocyków dla dzieci już pisaliśmy. Pomimo niewielkich rozmiarów mają wiele do zaoferowania i na dobra sprawę – w wielu sytuacjach są cichym, ale niezastąpionym asystentem rodziców. 😊 A dzieci? Uwielbiają je! Za to, że są mięciutkie (a nawet “przytulaśne” – jak mawiała moja malutka córeczka), w ulubionym wzorze i … kolorze. Ha, od razu na myśl przychodzą mi słowa piosenki z amerykańskiego serialu dla dzieci “Barney and friends”.
I like my blankey, it’s very, very yellow
My blankey feels soft, like a big marshmallow
When she holds it close it feels just right
I like my yellow blankey in the day and night

Znacie? Szczerze polecam. Bardzo mądry, a jednocześnie wprawiający w doskonały humor dzieciaczki serial. Dla mnie to taka lepsza wersja “Ulicy Sezamkowej”.
Ale wracając do tematu…Chcę napisać Wam, jako mama dwójki dzieci, jak kocyki – w tym kocyki dla noworodka i kocyki dla niemowlaka – pomogły nam w codziennym życiu. Od pielęgnacji rozpoczynając, a na zabawie kończąc.
Z doświadczenia wiem, że jest tak dużo niezaplanowanych sytuacji podczas opieki nad dzieciaczkami, że posiadanie nawet kilku kocyków, w różnych rozmiarach, o różnej grubości jest niezbędne! W domu, na spacerze czy wyjeździe- zawsze warto mieć choć jeden pod ręką.

Pierwsze fotki są naprawdę super!

Nie na darmo każda wyprawka do szpitala a dokładnie – jej lista, rozpoczyna się od pozycji – kocyk dla noworodka. Już od pierwszych minut życia jest on niezbędny maluszkowi. Po rozwiązaniu, panie położne myją noworodka i otulają go w kocyk. Super, jeśli będziecie przygotowani i dacie wcześniej paniom ten wybrany przez Was. Przecież pierwsze zdjęcia otulonego maleństwa, które dumny tata będzie wysyłał do najbliższych i przyjaciół będzie w tymże kocyku. Pamiętajcie o tym koniecznie. W innym przypadku panie zawiną Waszą córeczkę lub Waszego synka w dyżurny, szpitalny kocyk. Niekoniecznie ładny, zapewne daleki od waszych upodobań.

Komfortowo i bezpiecznie

Oczywiście nie tylko dla fotek wyprawka dla noworodka obejmuje kocyki. Te są świetne do owinięcia malucha. Owinięcie kocykiem maluszka ma dwojakie znaczenie. Po pierwsze zapewnia komfort cieplny. Drugi powód to wprawienie szkrabka w poczucie bezpieczeństwa i komfortu, które odczuwał w łonie matki, a które przed chwileczką utracił. Kocyk uspokaja… i znowu można pomyśleć o fotkach 😊.

Ochrona przed zimnem, a czasem przed palącym słoneczkiem

W chłodne dni, wieczorami, a już na pewno w okresie jesienno–zimowym kocyk jest bardzo przydatny jako dodatkowa warstwa. Może też służyć jako ciepły podkład, chroniący przed zimnem od podłoża. Z pewnością przydatnym do tego będzie ciepły kocyk z wypełnieniem. Wiosną a przede wszystkim latem sprawdzi się bardziej lekki kocyk bez wypełnienia, np. kocyk bambusowy. Ochroni maluszka przed wiatrem, może służyć jako improwizowany parasol, zapewniając cień i ochronę przed promieniami słonecznymi.

Czysto, higienicznie

Nieprzewidziana niespodzianka pod pieluszką? I to w miejscu publicznym? Takich sytuacji doświadczysz całe mnóstwo. Oczywiście, że dasz radę! Najważniejsze to zachować zimną krew 😊. Kocyk z powodzeniem posłuży jako podkładka podczas przewijania.
A w domu? Też bardzo często przydaje się, wszak nie zawsze będziesz korzystała z przewijaka. Kocyk pozwoli nie pobrudzić dywanu czy sofy.

Kocyk dla zwykłej wygody

Zdarzają się sytuacje, kiedy ubranie maluszka w odpowiednie ciuszki jest trudne i dla Ciebie i dla dziecka. Dodatkowo pozbawione sensu z uwagi na króciutki czas, kiedy okrycie jest niezbędne. Myślę tu o codziennych sytuacjach takich jak na przykład przejście kilkunastu metrów z przychodni do samochodu w wietrzny dzień. Kocyk z powodzeniem osłoni dziecko leżące czy siedzące spacerówce, w gondoli czy foteliku. Ponadto, w razie potrzeby, kocyk może posłużyć jako improwizowana mata do spania dla dziecka.

Ależ to była zabawa

Tu mamy wielkie pole do popisu dla naszych niezastąpionych kocyków 😊 Zabawa z mamą w “peek-a-boo”, budowanie z tatą bazy przy użyciu krzeseł czy zabawa klockami. Czasem też wspólne, rodzinne oglądanie bajek (przypomnę Wam Barney’a – obejrzyjcie koniecznie). Albo czytanie książeczek. Wszędzie tam przyda się bohater dzisiejszego bloga. I nie ma tu znaczenia pora dnia czy roku. Kocyk zawsze powinien być w zasięgu Waszego wzroku. Zawsze bywa tak, że jest bardzo potrzebny już w tej chwili. Bo jak mówią dzieci – “zabawa nie może czekać” 😊. Po tym wszystkim dzieci są bardzo zmęczone i zasypiają. Moje córeczki potrafiły zasnąć w każdym możliwym miejscu i w każdej pozycji. Co wtedy? Oczywiście troskliwy rodzic sięga po coś do przykrycia swojej pociechy. I co? – “Kochanie, podaj, proszę, kocyk” – szepcze mąż do żony 😊.

Podsumowanie

Jak każda dobra zabawa się kiedyś kończy, tak i ten wpis musi dobiec końca, a zatem…Kocyki są niezastąpionymi pomocnikami w pielęgnacji dzieci, oferującymi wiele możliwości wykorzystania w różnych sytuacjach. Bez względu na to, czy służą do otulania, ochrony przed zimnem i słońcem, czy codziennej higieny, kocyki są nieodłącznym elementem wyprawki każdego rodzica. Dlatego warto mieć je zawsze pod ręką, gotowe do użycia w każdej sytuacji.
Zachęcam Was do zaopatrzenia się w kilka kocyków.
Na naszej stronie znajdziesz naprawdę ich szeroki wybór. W różnych sytuacjach sprawdzają się różne. Czasem potrzeba jest niewielkiego kocyka, tak, aby zmieścił się w torbie na spacery, czasem duży koc w rozmiarze XL dla dorosłych, kiedy wspólnie chcemy okryć się leniuchując i patrząc na gwiazdy na tarasie. Na naszej stronie przeczytasz też wszystko o zaletach kocyków bawełnianych, jak i tych z tkaniny bambusowej. Bez względu jakie tkaniny bardziej do Was przemawiają – nie zapominajcie o jednym. Najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo. Naprawdę dobry kocyk to taki, który nie tylko cieszy oko, ale i jest sprawdzony w boju przez tysiące rodzin!

Warto wybierać dla dzieci sprawdzone produkty. Koce Lela Blanc są od przeszło dekady doceniane przez rodziców i dzieci.
Przeszły też one restrykcyjne testy bezpieczeństwa Instytutu Matki i Dziecka. Uzyskały w nich najwyższe oceny.
Surowce, dodatki, tkaniny oraz środki barwiące do nadruku a użyte w produkcji kocyków posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa dla niemowląt.
Za wszystkie produkty ręczymy, wszak też ich używamy.
Serdecznie zapraszamy!

2024

Podobne wpisy