Bambusowe akcesoria – Zobacz kategorie

Akcesoria bambusowe Lela Blanc – wykonane z przędzy 100% bambusowej, bez żadnych domieszek to gwarancja, że produkt ma wyjątkowe i imponujące właściwości.

Akcesoria bambusowe Lela Blanc to idealny wybór dla najbardziej wymagających. Wyróżniają się nie tylko modnym designem. Moda na akcesoria bambusowe nastała przede wszystkim ze względu na wyjątkowe właściwości tkaniny bambusowej. Bambus jest ekologiczny, biodegradowalny i całkowicie bezpieczny i zdrowy dla skóry dziecka – również dla niemowląt. Przy pierwszym kontakcie z materiałem bambusowym zwraca uwagę jego niesamowita miękkość, delikatność i zwiewność (jak najmilsza mgiełka). Zapewnia to maksymalny komfort użytkowania, a przy tym chroni delikatną skórę dziecka przed podrażnieniem.
Delikatne organizmy niemowląt mają wrażliwą skórę i nie są w stanie regulować temperatury ciała tak jak dorosłe. Przy wysokich temperaturach może dojść do przegrzania i odwodnienia. Dlatego tak ważna jest ochrona maluszków. Oprócz stosowania kosmetyków z filtrem i ochroną przed słońcem, z pomocą przychodzą produkty bambusowe. Bambus chroni dzieci przed przegrzaniem i odwodnieniem
W naszej ofercie znajdziesz bardzo szeroką ofertę akcesoriów bambusowych w wielu niebanalnych wzorach: otulacze bambusowe, letnie kocyki bambusowe, kocyki bambusowe z wypełnieniem, pościel bambusową, pieluszki bambusowe, bambusowe śpiworki przedszkolaka, wkładki do wózka bambusowe, poduszki antywstrząsowe do wózka bambusowe, a także bambusowe nakrycia głowy: chustki i opaski na głowę.

Właściwości bambusa:

tzw. 3A, czyli:
Antyalergiczne, hypoalergiczne
— Antybakteryjne 
— Antygrzybiczne, odporne na powstawanie grzybów.
a także:
— Dezodorujące, pochłaniające i neutralizujące zapachy, dając tym samym uczucie świeżości i komfortu,
— Termoregulacyjne, dające przy wysokich temperaturach – niesamowite uczucie przyjemnego chłodu (ponieważ utrzymuje temperaturę o 2 stopnie niższą od temperatury otoczenia), a przy niższych temperaturach – przyjemnego ciepła. 
— Higroskopijne! – rewelacyjnie pochłaniające wodę i pot! Bardzo wysoka absorpcja wody, o 60% więcej niż bawełna. 
— Pochłaniające promienie UV! A więc doskonale sprawdza się na spacery w słoneczne dni.
To wszystko sprawia, że produkty bambusowe są absolutnie genialne i wymarzone dla delikatnej skóry dziecka i osób z wrażliwą skórą lub z atopowym zapaleniem skóry AZS.

Imponujące właściwości akcesoriów bambusowych zdecydowanie przerastają właściwości innych produktów.

Należy pamiętać, że najwyższej jakości tkanina bambusowa Lela Blanc jest wykonana wyłącznie z 100% przędzy bambusowej, bez żadnych domieszek i dodatków. Inne produkty, które nazwane są “bambusowymi”, mogą zawierać jedynie 20-40% przędzy bambusowej i inne, tańsze przędze. Skutkuje to niższą jakością takich “pół-bambusowych” produktów oraz ich słabszymi właściwościami antybakteryjnymi i termoregulacyjnymi, a także mniejszą miękkością i delikatnością dla skóry. Produkt Lela Blanc, wykonany z 100% przędzy bambusowej, jest więc najlepszym wyborem dla osób poszukujących najwyższej jakości akcesoriów bambusowych. Warto wrócić uwagę na ten aspekt przy wyborze dodatków dla dziecka i dla siebie.

Aktualizacja 2023