Pozostałe akcesoria bambusowe – Zobacz kategorie

Dlaczego warto mieć tekstylne akcesoria bambusowe?

Bez wątpienia są akcesoria bambusowe Lela Blanc są hitem na lato. Są wręcz czymś bez czego trudno się obyć. Zyskały niesamowitą popularność ze względu na swoją funkcjonalność i wyjątkowe właściwości tkaniny bambusowej 100% bez żadnych domieszek. Sprawia to więc, że są idealnym wyborem dla osób szukających komfortowych i zdrowych produktów.
Przede wszystkim produkty bambusowe są niesamowicie miłe i przyjemne w dotyku. Jest to szczególnie ważne przy wrażliwej skórze dzieci, również podczas upałów, kiedy delikatna skóra jest jeszcze bardziej tkliwa. Warto zwrócić uwagę, że na pozór neutralne materiały mogą podrażniać skórę i powodować otarcia i zaczerwienienia. Z kolei akcesoria z tkaniny bambusowej 100% bez żadnych domieszek są tak lekkie, delikatne i zwiewne, że wręcz dają ulgę, otulają delikatnym chłodem i chronią przed przegrzaniem. Utrzymują temperaturę o 2 stopnie niższą od otoczenia. Ponadto chronią przed potliwością i promieniami UV. Świetnie chłoną wodę i pot. Są także antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne.
Podsumowując, to wszystko sprawia, że to niezwykle bezpieczne akcesoria letnie. Szczególnie dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci.

Akcesoria bambusowe na spacery: na główkę i do wózka

Bambusowe wkładki do wózka i bambusowe poduszki antywstrząsowe są miękkie, delikatne dla wrażliwej i tkliwej rozgrzanej upałem skóry. A więc zapewniają komfort i bezpieczne podłoże w czasie jazdy wózkiem na letnich spacerach.
Natomiast bambusowe nakrycia głowy, w tym chustki z daszkiem, szerokie opaski na głowę i kapelusze skutecznie osłaniają od słońca i wiatru i pochłaniają promienie UV. To stylowe, lekkie, miękkie dodatki do garderoby. Są wykonane z pojedynczej warstwy tkaniny bambusowej, a więc nie sprawiają odczucia gorąca i przegrzania główki.
Poza tym proponujemy otulacze, kocyki i pościel w kilku rozmiarach dla dzieci i dla dorosłych: otulacze bambusowe, lekkie kocyki bambusowe oraz ciepłe kocyki bambusowe z wypełnieniem, pościel bambusową oraz pieluszki bambusowe, a także pierwszą przytulankę dla noworodka i niemowlaka.

Właściwości bambusa:

– 3A: a więc antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne
– Dezodorujące, czyli pochłania i neutralizuje zapachy, dając uczucie świeżości i komfortu
– Termoregulacyjne, czyli, że przy wysokich temperaturach daje uczucie przyjemnego chłodu, utrzymując temperaturę o 2 stopnie niższą od temperatury otoczenia, przy niższych – przyjemnego ciepła
– Higroskopijne – bardzo wysoka absorpcja wody – o 60% więcej niż bawełna
– Pochłania promienie UV, a więc to doskonały wybór na spacery w słoneczne dni.

Aktualizacja 2023